BucurestiRomania

Joburi in - Bucuresti

În calitate de Email & Loyalty Marketing Specialist vei contribui și vei prelua strategia de comunicare a companiei prin canalele de email marketing și alte sisteme de comunicare cu clienții (push notifications, șamd).
Candidatul ideal - Studii superioare tehnice - Cunoasterea materialelor de constructii constituie un avantaj; - Experienta intr-un call center constituie avantaj - Abilitati excelente de comunicare, orientare catre client - Atitudine pozitiva, personalitate energică, amabilitate şi eficienţă - Automotivat si cu spirit de echipa, capabil să lucreze într-un mediu foarte dinamic - Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse - Cunostinte Ms Office
Descrierea jobului - Administreaza portofoliului de clienti pe zona alocata - Identifica potentiali clienti si incheie contracte comerciale - Promoveaza si comercializeaza produsele si serviciile firmei din domeniul materialelor de constructii si finisaje - Analizeaza cerintele clientilor si acorda consultanta privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare - Urmareste derularea contractelor in termenii prevazuti de acestea, respectarea termenelor de plata si a limitelor de credit

Descrierea jobului:

-Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti pe zona alocata (constructori, revanzatori, clienti finali, etc) ; -Prospectarea pietei si promovarea produselor companiei (materiale de constructii si finisaje) -Negocierea conditiilor de livrare, modalitatilor de plata, termenelor de livrare si de plata, respectand procedurile firmei; -Analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare;